Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_020322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel piyasalarda savaş fiyatlaması devam ederken, BİST pozitif ayrışıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlatması ile sarsılan küresel piyasalarda başta hisse senedi olmak üzere tüm varlık fiyatları üzerinde ciddi dalgalanmalar devam ederken BİST pozitif ayrışma çabasını sürdürüyor.

Yurt içinde öne çıkan bir verinin olmadığı yeni günde, yurt dışında Rusya-Ukrayna gelişmeleri, Euro Bölgesi enflasyonu ve ABD Merkez Bankası(Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşması takip edilecek.

Haber odaklı volatil seyrin devam ettiği endeksin 3 gündür altında kaldığı ve ilk direnç olarak karşısına çıkan 50g HO (1965) üzerine atmış olması bu aşamada pozitif görünüyor. Kısa vadede söz konusu ortalama etrafında güçlenmenin devam edeceğini düşünüyoruz. 2000 seviyesi ar direnç, 1945 ara destek konumunda.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!