Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_020222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel borsalarda bilançolar fiyatlanma eğiliminde

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığının devamına neden oluyor Buna karşın küresel pay piyasaları bilançoları fiyatlama eğilimini koruyarak poziitf bölgede kalmaya devam ediyor. Bu hafta Perşembe günü İngiltere ve Avrupa Merkez Bankalarının toplantılarından gelecek karar ve açıklamalar bu anlamda piyasanın odağında olacak.

Yurtiçinde ise haftanın ana gündem maddesi yine Perşembe günü açıklanacak Ocak ayı enflasyon rakamları olacak. Ocak ayında yıllık enflasyonun %50 seviyesine yaklaşması bekleniyor.

BIST cephesinde ise tüm bu gelişmelere karşın 2000 puan üzerinde yukarı yönlü momentum korunmaya çalışıyor. Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların yaklaşan bilanço dönemini dikkate alarak hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin riskleri yönetmek adına daha makul olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!