Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_021221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks 3 günlük aranın ardından rekor serisine geri döndü, ancak küresel çapta volatilite artıyor

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişe değişen haber akışı paralelinde küresel piyasalarda volatiliteyi arttırırken Fed Başkanı Powell'ın yüksek enflasyon riskinin arttığını belirterek varlık alımlarının azaltılmasını belki birkaç ay önce tamamlamayı düşünebileceklerini söylemesi de bu oynaklığa katkıda bulunuyor.

Yurtiçinde ise bir yandan rekor kıran Dolar/TL cephesinde MB’nın doğrudan müdahalesi izlenirken endeks 1834 direncinin aşılmasıyla genele yayılan bir yükselişle kapanış rekorunu 1857 puan seviyesine taşıdı.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bu süreçte özellikle ihracat oranı ve döviz pozisyonu açısından kur artışından faydalanabilecek hisselerin daha güvenli bir yatırım fırsatı sunduğu konusundaki görüşümüzü de koruyoruz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!