Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD02.12.png

ALTIN

Altın fiyatlarında geri çekilme dördüncü gününde de devam ediyor. ABD’den gelen olumlu veri akışı altın fiyatlarını baskı altına almaya devam ederken, bugün açıklanan istihdam verisinin beklenti doğrultusunda açıklanması ve işsizlik oranında ki azalma bu iyi veri akışını destekledi. Diğer taraftan hafta sonu İtalya’da gerçekleşecek olan referandumun sonucu altın fiyatlarının yeni haftaya oldukça hareketli başlamasına neden olabilir. Özellikle referandumdan hayır çıkması durumunda, yatırımcıların güvenli liman arayışı nedeniyle altın fiyatlarında yükseliş görebiliriz.

Teknik olarak baktığımızda düşüş trendi içerisindeki hareketin devam ettiğini görüyoruz. Özellikle 1161 destek seviyesinin kırılması durumunda satışlar hız kazanabilir. Bu durumda 1142 dolar hedefli fiyatlamalar görebiliriz. Yükseliş hareketinde ise 1178 ve 1191 sevileri önemli dirençler olarak karşımıza çıkıyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!