Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_021121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Bankalar endeksi taşımaya devam ediyor

Hisse bazlı hareketlerle 1370 seviyelerinden başlayan yükseliş trendinde geçen hafta bayrağı bankalar devralırken endeks son 7 ayın zirvesinde kalmaya devam ediyor.

Bugün ajanda görece sakin. Dikkatler içeride, TC Merkez Bankası’nın Perşembe günü açıkladığı enflasyon raporunda enflasyon ile mücadele konusunda yeni bir yol haritası açıklamasının ardından yarın açıklanacak Ekim ayı enflasyon rakamlarında olacak.. Yine Çarşamba günü gerçekleşecek Fed toplantısından da varlık alımlarında azaltım ve faiz konusunda gelecek açıklamalar takip ediliyor olacak.

Diğer taraftan hem ABD cephesinde hem de içeride açıklanmaya devam eden 3Ç21 bilançoları borsaları desteklemeye devam ediyor. Bu bağlamda endeks trendinden bağımsız hisse bazında hareketlere odaklanmaya devam edilmesi gerektiği kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!