Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY190821-foreks.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, COVID-19 salgınının hala bitmediğini belirterek, hastalığı karşı 3 doz aşı olanların 2 doz aşı olanlara göre virüse karşı daha korunaklı olduğunun tespit edildiğini söyledi. Koca ayrıca 12 yaş üzeri vatandaşlara ve kronik hastalığı olanlara da aşı tanımlaması yapıldığını açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen ortak yayında, "Yıl sonu büyüme beklentimiz yüzde 5,8'in dahi oldukça üzerinde" dedi.

 

Erdoğan: İnanıyorum ki çok kısa zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ülkemizde ciddi yatırımlara girecek.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Kabil Havalimanı'nın koruma görevini iptal ettiği yönündeki iddialar ile ilgili, "Kabil havaalanıyla ilgili yeni şartlar oluştu, durumu değerlendiriyoruz." diye konuştu.

 

FED Tutanakları: Üyelerin çoğunluğu varlık alımının azaltılmasının bu yıl içerisinde yapılmasının tartışılması yönünde görüş bildirdi.

 

FED Tutanakları: Ekonominin izlediği yolun virüsün seyrine bağlı olmaya devam edeceği vurgulandı.

 

FED Tutanakları: Üyeler, aşılamada kaydedilen ilerlemeye ve güçlü politika desteği ile ekonomik faaliyet ve istihdam göstergelerinin güçlenmeye devam ettiğini kaydetti.

 

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, tahvil alımlarının azaltılmasının federal fon faizlerinin artırılması için bir seçenek yaratılması açısından tahvil alımlarının 2022 ilk çeyrekte azaltılmasını tercih ettiğini söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!