Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

19042022.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BORSA REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYOR!

Küresel tarafta haftanın ilk işlem  gününde birçok ülkede Paskalya tatili olmasından dolayı sakin bir seyir hakim oldu.

Yurt içi tarafta ise, BİST rekor kırmaya devam etti, günü yüzde 0,64 artı olarak 2510.3 seviyesinde kapattı.

TCMB’den gelen verilerde; Türkiye’nin Uluslararası Yatırım Pozisyonu’nun Şubat ayında, yurt dışı varlıklar için; 1,8 Milyar Dolar artış gösterdiği, yükümlülükler için ise 12,5 Milyar Dolar azalış görüldüğü belirtildi. TÜİK tarafından açıklanan verilerde ise; Şubat ayında Konut Satışları, yıllık bazda yüzde 96.4 ile rekor kırdı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen ihalelerde ise; 10 yıllık TÜFE’ye endeksli 6 ayda sıfır reel kupon ödemeli devlet tahvilinin yeniden ihracatında, 13,2 Milyar TL’lik talebe karşın; 7 Milyar 610 Milyon TL’lik net satış gerçekleşti. İhaledeki reel bileşik faizin ise; yüzde -2.35(eksi) seviyesinde gerçekleştiği görüldü.

Ancak piyasadaki pozitif seyir devam ederken piyasalardaki momentum endişe verici olabiliyor. Momentumdaki baskılama endeksin yukarı yönlü harekini yavaşlatabilir. Yatırımcıların olası geri çekilmelere karşı temkinli iyimser duruşlarını korurken dikkatli olması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!