Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_191121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Dolar-TL ve Endeks Merkez Bankası ile rekor tazeledi

Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında hem Dolar/TL hem de BİST-100 endeksi rekorlarını yeniledi. Endeks %1,75 yükselişle 1737 puandan kapanırken kur 11,10 seviyelerinde.  Bugüne kadar kurdaki yukarı hareketi görmezden geldiği gibi hatta bundan nemalanan endeks momentuma odaklanırken,  kurun geldiği seviyeler itibariyle bu sürecin sonuna yaklaşıyor olabiliriz Kur ve piyasa faizlerindeki yukarı yönlü seyrin bir noktada borsadaki momentuma ket vurması olası görünüyor. Yurtdışı cephesinde ise tekrar alevlenen küresel enflasyon tartışmaları arsında mevcut seviyeler korunmaya çalışıyor.

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması nedeniyle temkinli olunması gerektiği yönündeki görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Mevcut tabloda hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!