Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_191021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks mevcut riskleri 1400 seviyesi üzerinde fiyatlama eğiliminde

Büyük resimde global çapta enflasyonda yukarı, büyümede aşağı yönlü riskler devam ederken içeride ise Perşembe gerçekleşecek TCMB faiz toplantısı öncesinde Dolar/TL cephesinde yeni zirveler görmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte endeks söz konusu riskler ve belirsizlikler arasında 1400 seviyesi üzerinde tutunma ve toparlanma çabasını sürdürüyor.

Bu hafta içeride bir numaralı gündem TC merkez Bankası’nın Perşembe günü alacağı faiz kararı olurken yurtdışı tarafta Fed'in Bej Kitap raporu ile ABD’de gelmeye devam eden bilançolar olacak.

Mevcut kısa vadeli pozisyonlar 1400 seviyesi üzerinde kalındıkça korunabilir. Söz konusu seviye üzerinde 1428 ve 1445 seviyeleri hedef konumda kalmaya devam edecektir. Risk algısının ve volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği bu süreçte endeksin genel trendinden bağımsız olarak özellikle hisse bazında hareketlere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!