Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY180821-f.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Merkez Bankası (TCMB) Özbekistan ile merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesi için mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı. TCMB'den yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Özbekistan Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında 2 Ağustos 2021 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır" denildi.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı iki tahvil ihracıyla Ağustos ayı borçlanmasını tamamladı. 9 yıllık devlet tahvili ve 10 yıllık TÜFE'ye endeksli tahvil ile yapılan toplam borçlanma 9,5 milyar TL oldu.

 

Reuters'a bilgi veren üst düzey Türk güvenlik kaynakları, Kabil'de yaşananlar sonrası havalimanın kontrolünün devralınması seçeneğinin ortadan kalktığını söyledi.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de artan Covid-19 vaka sayısı nedeniyle Türkiye’ye seyahat edilmemesi konusunda uyardı. CDC’nin duyurusuna paralele olarak yaptığı yazılı açıklamada, artan Covid-19 vakaları ve terör olayları neden olarak ileri sürülerek, Türkiye’nin "Seviye 4: Seyahat Etmeyin" listesine eklediğini belirtildi. Bakanlık, "Covid-19 nedeniyle Türkiye’ye seyahat etmeyin. Terörizm ve keyfi gözaltılar nedeniyle Türkiye’ye seyahat ederken daha dikkatli olun. Bazı bölgelerde risk arttı. Seyahat Uyarısı’nın tamamını okuyun" ifadelerini kullandı.

 

Yeni Zelanda'da uzun bir süreden sonra ilk yerel vaka tespit edildi. Bunun delta varyantı olabileceğini belirten Başbakan Jacinda Ardern, Aucklan'de 7 diğer şehirlerde ise 3 gün sürecek tam kapanma uygulanacağını açıkladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!