Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY180621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Koca: Dünkü en iyi performans, Türkiye’nin. Dün, her 1 Milyon kişide günlük aşılama sayısına göre, dünyadaki en yüksek aşılama sayısına ulaştık.

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 11 Haziran haftasında, yabancılar net 33,5 milyon dolarlık hisse senedi ve 80,3 milyon dolarlık DİBS aldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Biden'a) Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 konusunda farklı bir adım atmamızı beklemeyin, dedim. Çünkü biz F-35'te üzerimize düşeni yaptık."

 

Erdoğan: (F35 ve S400 Gündemi) Bütün haklarımızın takipçisi olacağız.

 

Erdoğan: (Biden'ın Türkiye'ye gelmesi) Takvim belirlenmedi ama takvimin sinyalleri ortaya çıktı.

 

Fransa seyahat kısıtlamaları listesinde en riskli kategoride yer alan (kırmızı) Türkiye, daha düşük seviye olan turuncuya geçti.

 

Kanal İstanbul için 26 Haziran’da yapılacak olan temel atma töreni öncesinde oluşturulacak şantiye alanlarına ulaşım ile ilgili ek yol yapımlarına başlandı.

 

TCMB, bir hafta vadeli repo faiz oranını %19,00 olarak sabit bıraktı.

 

TCMB: Politika faizi enflasyonun üzerinde oluşturulmaya devam edilecek. Enflasyon patikasında belirgin düşüş sağlanana kadar mevcut sıkı duruş sürdürülecek.

 

TCMB: İthalat fiyatı kaynaklı maliyet unsurları enflasyon görünümünde risk oluşturuyor. Aşılamanın hızlanması hizmet ve turizm sektörlerinin canlanmasına olanak tanıyor. Parasal sıkılaştırmanın krediler, iç talepteki yavaşlatıcı etkisi gözlenmeye başladı.

 

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, NATO güçlerinin çekilmesinin ardından Kabil'deki uluslararası havalimanının güvenliğini Türkiye’nin üstlenmeye devam etme teklifi ile ilgili olarak, Türkiye’nin Afganistan’da askeri varlığını bulundurmasının, ABD ile Taliban arasında varılan anlaşmaya aykırı olacağını söyledi.

 

Capital Economics tarafından hazırlanan raporda, TCMB'nin TL'de yeni bir sert düşüş yaşanmaması halinde Temmuz ayında faiz indirmesinin beklendiği belirtildi.

 

Erdoğan ve Biden görüşmesinin ardından Beyaz Saray'dan S-400'lerle alakalı bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, S-400'ler için diyaloğun devam edeceği belirtildi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!