Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_180322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Fed gibi TCMB de piyasaları şaşırtmazken dikkatler tekrar Rusya-Ukrayna krizine yöneliyor

Fed’in 2018'den bu yana ilk kez faiz artırımına giderek politika faizini beklentiler paralelinde 25 baz puan artırmasının ardından dün de TCMB son 2 aydır olduğu gibi beklentiler dahilinde faizi %14 seviyesinde sabit bıraktı. Son dönemde birçok merkez bankasının açıklamalarına yansıdığı üzere TCMB de jeopolitik risklerin ekonomi üzerindeki etkilerinden dem vururken karar metnindeki en kritik güncelleme ise önceki metinde yer alan “2022 yılı için cari fazla beklentisinin” bu metinde kullanılmaması oldu. 

2 günlük merkez bankaları molasının ardından dikkatler tekrar Rusya-Ukrayna krizine çevriliyor. Taraflardan gelecek açıklamalar yakından izlenmeye devam edecek

Tüm bu belirsizlikler arasında diğer TL varlıkların aksine BİST’de güçlü görünüm korunurken endeks beklentilerimiz paralelinde 2100 direncini aşmayı başardı.  Büyük resimde 2100 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir.    Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!