Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_180222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

piyasalarda volatilitenin devamına neden oluyor

Enflasyon endişeleri ve para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığı devam ederken Ukrayna-Rusya özelinde yükselen jeopolitik risk küresel piyasalar üzerinde kısa vadede en etkin baskı unsuruna dönüşmüş durumda. Gelen karşılıklı açıklamalar gün içinde volatilitenin yüksek kalmasına neden olurken piyasalar yön bulmakta zorlanıyor

BİST-100 cephesinde endeksin gelen satışları Ekim ayı ortasından gelen trend desteği üzerinde karşılama çabası devam ediyor. Özellikle bilanço ve temettü beklentisi olan hisseler bu süreçte ön planda kalmaya devam ediyor.

Jeopolitik meselelerin yanında bugünkü ekonomik takvimde; ABD’den Perakende Satışlar ve ABD’den Mevcut Ev Satışları verilerini; majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamalarla birlikte takipte olacağız.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!