Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_181121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Dolar-TL ve Endeks Merkez Bankası’nı rekor seviyelerde karşılıyor

1 günlük geri çekilmenin ardından endeks dün özellikle sınai endeksinin desteğiyle tekrar 1700 puan üzerine çıkarken kapanış %1,27 değer kazancıyla 1707 puan seviyesinden gerçekleşti. puan seviyesinden tamamladı.  Diğer taraftan TL de Dolar karşısında rekor düşük seviyelerini yenilemeye devam ederken güne 10,85 seviyelerinden başlıyor. Kur tarafındaki bu hareketliliği uzun zamandır çok dikkate almayan endeks cephesinde bugün gerçekleşecek Merkez Bankası toplantısı bu yöndeki algıyı değiştirmeye aday görünüyor.. Yurtdışı cephesinde ise tekrar alevlenen küresel enflasyon tartışmaları arsında ABD 10 yıllık faizleri tekrar 1,60 üzerine çıkarken dolar endeksi de 96 seviyesinin üzerinde..

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması nedeniyle temkinli olunması gerektiği yönündeki görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Mevcut tabloda hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!