Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_181021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

1400-1408 bandında tutunma çabası önem kazanmış durumda

1370 seviyelerindeki orta vadeli trend desteğinden başlayan yükseliş 1430 seviyelerinde ivme kaybederken endeks gelen kar satışlarını 1400 seviyesi üzerinde karşılamaya çalışıyor.  Trend takip eden modelimiz de bu aşamada TUT konumunda kalmaya devam ediyor.

Endekste kısa vadede 1400-1408 tutunma gücü önem kazanmış durumda. Kısa vadede söz konusu destek bölgesinin güçlenmeye devam edeceğini düşünüyoruz. 14016 ve 1428 kısa vadeli dirençler olarak izlenebilir.

Mevcut kısa vadeli pozisyonlar 1400 seviyesi üzerinde kalındıkça korunabilir. Söz konusu seviye altında bir kez daha 1370 seviyeleri gündeme geleceğinden kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak dikkate alınmalı. Risk algısının ve volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği bu süreçte endeksin genel trendin bağımsız olarak özellikle hisse bazında hareketlere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!