Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY18.10.png

USDTRY

Kurda 3,10 seviyesine yakın seyir devam ediyor. Yurtiçinde Başkanlık sistemi ve Musul operasyonuna yönelik açıklamaların devam etmesi kurun ateşinin sönmesine engel olurken, bugün açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım Musul operasyonuna Türk savaş uçaklarının da katıldığını söyledi. Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlık sistemine dair art arda gelen açıklamaları kurda geri çekilmelerin sınırlı olmasına neden oluyor. ABD tarafında ise TÜFE rakamlarını takip ettik. Beklenti doğrultusunda artış gösteren TÜFE, Ekim 2014’den bu yana en yüksek artışı gösterdi. Çekirdek TÜFE ise beklentilerin hemen altında yıllık bazda yüzde 2,2 aylık bazda ise yüzde 0,1 olarak gerçekleşti.

Teknik olarak ilk denemelerinde 3,10 direncinin üzerinde kalıcılık sağlayamayan paritede 3,10’un üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda yeni bant 3,10-3,18 olabilir. Geri çekilmelerde ise 3,0870 ve 3,0700 seviyeleri önemli destek noktaları.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!