Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY170621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Koca: "Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasını başlattık. Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım."

 

TCMB tarafından açıklanan Nisan ayı Konut Fiyat Endeksi verisi, bir önceki aya göre yüzde 2 oranında artış kaydetti. Konut Fiyat Endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 arttı.

 

Uluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, daha önce yüzde 6,7 olarak açıkladığı 2021 yılı Türkiye büyüme beklentisini yüzde 6,3’e aşağı yönlü revize etti.

 

Fitch, 2021 yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 11,5’den yüzde 15,5’e güncelledi.

 

Fitch, yüksek politika belirsizliği ve sınırlı portföy girişinden dolayı Türk lirasının Dolar karşısında değer kazanmasını beklemediğini belirtti. USDTRY’de 2021 yıl sonu tahminini ise 8,90 civarında bitirmesini bekliyor.

 

Fitch, Türk şirketlerinin geçtiğimiz birkaç yılda döviz kuru risklerindeki doğrudan pozisyonlarını azalttıklarını bildirdi. Bununla birlikte döviz cinsinden borçlanma kullanımının genele yaygın olmaya devam ettiğini belirtti.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Azerbaycan'ın toprak ve sınır bütünlüğüne herkesin saygı duyması lazım. Savaş bittiğine göre, bölgesel barış için fırsatlar bu panelde konuşulacak. Biz Güney Kafkasya bölgesi bir istikrar ve barış bölgesi olsun istiyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!