Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_170222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Karşılıklı gelen açıklamalarla süren Ukrayna-Rusya gerginliğinde piyasalar yön bulmakta zorlanıyor

Bir yandan enflasyon endişeleri ve para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığı devam ederken diğer yandan Ukrayna-Rusya özelinde yükselen jeopolitik risk küresel piyasalar üzerinde kısa vadede en etkin baskı unsuruna dönüşmüş durumda. Gelen karşılıklı açıklamalar gün içinde volatilitenin yüksek kalmasına neden olurken piyasalar yön bulmakta zorlanıyor

Gelen satışları Ekim ayı ortasından gelen trend desteği üzerinde karşılamayı başaran endekste bu seviye üzerinde 2100 seviyesi hedef konumda kalmaya devam ediyor. 2020 ara destek, 2055 ara direnç seviyesi konumunda. Özellikle bilanço ve temettü beklentisi olan hisseler bu süreçte ön planda kalmaya devam ediyor.

Bugün TCMB/PPK Kararları Kritik Olacak. Toplantıdan çıkacak faiz ve politika kararlarının yanı sıra, karar metnindeki ifadeler kritik olacak.

 Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!