Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_171221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

TL’deki değer kaybına borsa yeni rekorlarla karşılık vermeye devam ediyor

Başta Fed olmak üzere küresel çapta merkez bankalarından, enflasyon endişelerine karşılık sıkılaştırma adımları gelirken TCMB dün de gevşemeyi sürdürerek 100 baz puan daha faiz indirimine gitti. Karar sonrası TL, başta dolar olmak üzere diğer para birimleri karşısında kaybını genişletirken borsa cephesinde de devalüasyon rallisi endeksi yeni rekorlara taşımaya devam ediyor.

Kritik merkez bankalarının toplantılarını ardında bırakan küresel piyasalarda daha temkinli bir duruş öne çıkarken içeride ise kendi iç dinamikleriyle yükselişini sürdüren endekste bu aşamada dikkatler Dolar/TL tarafında kalmaya devam edecek

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Ancak gelinen seviyeleri itibariyle mevcut ve yani açılacak pozisyonlar için stop-loss seviyeleri kesinlikle takip edilmeli.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!