Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

Bist-Viop Günlük Bülten

Fed piyasaların odağında kalırken içeride Merkez bankası kararı takip edilecek

Yıla güçlü başlangıç yapan borsa cephesinde endeks geçtiğimiz hafta boyunca 2050-22070 banında yatay bir seyir izledi.  Diğer taraftan global cephede azalan omicron endişeleriyle Fed’in faiz silahını daha erken kullanabileceği beklentisi ABD tahvil faizlerini yukarı iterken küresel pay piyasalarında da volatilite artmaya başladı. Bir süredir bu riski görmezden gelen piyasalarda söz konusu gelişme risk iştahında henüz önemli bir bozulma yaratmış olmasa da volatilite artmaya başladı. ABD’den gelen son enflasyon rakamları sonrasında Fed yetkililerinin açıklamaları da bir ton daha sertleşti.

İçeride ise bu hafta dikkatler Perşembe günü gerçekleşecek TCMB toplantısında olacak. ABD bugün tatil, haftanın devamında 2021 son çeyrek bilançoları takip edilecek.

Volatilitenin görece yüksek kaldığı bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!