Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY160621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 Milyon doz aşıya ulaşıldığını söyledi. Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasında başlıyoruz, çarklar dönmeye devam edecek.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’n yaptığı açıklamaya göre; Merkezi Yönetim Bütçe Dengesi Mayıs’ta 13,4 Milyar TL açık verdi. Faiz Dışı dengesi ise, 0,6 Milyar TL fazla verdi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Ocak-Mayıs faiz dışı dengesi, mali disiplin politikalarını kararlılıkla sürdürdüğümüzü gösteriyor. Dün açıklanan cari açık verisi iyileşme patikasında olduğumuzu işaret ediyor. Pandemi nedeniyle gerekirse, odaklı/seçici desteklerle vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Devlet Bahçeli: "Erken seçim talebi beyhude bir hevestir. Seçimler 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır."

 

Anayasa mahkemesi, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davada ilk incelemeyi 21 Haziran'da yapacak.

 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç: Akdeniz’e kıyısı olan 7 AB üyesinin dışişleri bakanlarının Atina’da 11 Haziran günü yaptıkları toplantının sonunda yayınlanan ortak bildirinin bizim açımızdan hiçbir anlamı ve değeri yoktur.

 

Bilgiç: Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz konularında Rum-yunan ikilisinin maksimalist talep ve politikalarının savunuculuğunu yapan bu oluşumun her yıl tekrarladığı bu tek yanlı ve taraflı tutumun bölgede barış ve istikrara ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunması mümkün değildir.

 

Bilgiç: Türkiye ve KKTC olmadan Doğu Akdeniz’de gerçek bir işbirliği ortamı yaratılamaz.

 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin AB ile ortaklık ilişkisini geliştirmek istediğini ifade ederek, "Bu kapsamda AB'nin de Türkiye-AB pozitif gündemini hayata geçirmek için kararlı adımlar atmasını beklemektedir" dedi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!