Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_160322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Jeopolitik riskler gündemde kalmaya devam ederken merkez bankaları 2 gün görev çalacak

Rusya-Ukrayna gerilimine dair gelişmeler ön planda kalmaya devam ederken Fed başta olmak üzere merkez bankaları da tekrar sahneye dönüyor. Bugün gerçekleşecek Fed toplantısından 25 baz puanlık faiz arıtımı kesin gibi görünürken özellikle de, Fed’in 2022 ve 2023 yıllarındaki faiz politikasına ışık tutacak olan projeksiyonlar, bilanço küçültme gibi sıkılaştırmanın diğer unsurlarına dair açıklamalar yakından izlenecek. Yarın gerçekleşecek toplantıda ise TCMB’nin yaşanan bu süreçte yeni bir aksiyon alıp almayacağı da yakından izlenecek. Faiz artırımı olmasa da bir söylem değişikliği gündeme gelebilir.

Tüm bu belirsizlikler arasında diğer TL varlıkların aksine BİST’de güçlü görünüm korunuyor. Kısa vadede endeksin momentumunu korumasını beklerken 2100 direncinin yukarı yönde aşılma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz.. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünürken temkinli iyimserliğimizi koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!