Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_151221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks rekor tazelemeye devam ederken gözler Merkez bankasında

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişeler büyüme konusunda henüz aşağı revizyonları henüz çok tetiklememiş olsa da global çapta özellikle enflasyon konusundaki kaygılar yüksek kalmaya devam ediyor. Bu paralelde FED dün politika duruşunu biraz daha sıkılaştırırken, küresel piyasalar bundan net bir tedirginlik hissetmiş değil. İçeride ise enflasyon rallisi sürerken BIST-100 tarafında rekorlar tazelenmeye devam ediyor.

Yurtdışında FED sonrası bugün Avrupa ve İngiltere Merkez Bankaları izlenirken içeride de ana gündem TCMB’nin alacağı faiz kararı olacak. Bu paralelde volatil bir gün olmaya aday.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte bu hafta gerçekleşecek MB toplantıları öncesinde bir miktar temkinli olmakta fayda olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!