Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_161121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Zirvede volatilite sürüyor

1 aydır yoluna doludizgin devam eden BIST-100 endeksi dün Garanti Bankası’nın ana hissedarı BBVA’dan gelen gönüllü pay alım teklif haberi ile rekorunu 1700 puan üzerine taşıdı. Kısa vadede 1720 ve 1740 seviyelerini direnç olarak takip ediyoruz.

Trend takip modelimiz 19 Ekim’den bu yana (1420) al konumunda kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte teknik anlamda dipten tepeye %25 civarındaki yükseliş sonrası alt göstergelerdeki yorgunluk belirgin hale gelmiş durumda. Gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması bu aşamada bir miktar temkinli olunması gerektiğine işaret ediyor.

Bu aşamada sonra hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz. Diğer taraftan olası düzeltmelerin bu aşamada orta vadeli trendin devamı

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!