Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY150621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler

 

TCMB’nin açıkladığı Nisan ayı Ödemeler Dengesi verisi, 1,71 milyar dolar cari açıkla beklentilerin altında gerçekleşti. Nisan ayı altın ve enerji hariç cari işlemler hesabı ise; 942 milyon dolar fazla verdi.

 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Erdoğan'a NATO müttefiklerinin ortak stratejilerini netleştirmeleri gerektiği görüşünü tekrarladım. Erdoğan ile görüşmede Libya ve Suriye konularında birlikte çalışma konusunda ortak kararlılığımızı ifade ettik.

 

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Rusya ile ilişkiler agresif adımlar nedeniyle gerildi.  ABD ile Rusya arasındaki ilişkiler Soğuk Savaş'tan bu yana en kötü durumda. Çin'in askeri amaçlı büyümesi zorluk yaratıyor, liderler Çin konusunu ele alacaklar.

 

İngiltere Başbakanlık Ofisi: Erdoğan ile Johnson görüşmesinde, iki ülke arasındaki ilişkilerin ticaret ve savunma da dâhil olmak üzere farklı alanlarda derinleştirilmesi konusunda anlaşıldı.

 

Erdoğan ve Johnson, iki ülke arasındaki seyahatin yeniden başlamasının önemi üzerinde mutabık kaldı.

 

ABD Başkanı Biden: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik.

 

Erdoğan: S-400'de bizim düşüncemiz daha önce neyse, bunu yeniden aynı şekilde Başkan Biden'a ifade ettim. Biden ile hem sorunları hem de ortak konuları yapıcı bir şekilde ele aldık. Doğrudan diyalog kanallarının etkin kullanılması konusunda mutabık kaldık.

 

Erdoğan: (Biden ile görüşme) İki müttefike ve stratejik ortağa yakışır şekilde, doğrudan diyalog kanallarını, etkin ve düzenli şekilde kullanma konusunda mutabık kaldık.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!