Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD15.066.png

ALTIN

Altın fiyatları beş günlük yükseliş sonrası bugün hafif satıcılı seyrediyor. Artan Brexit endişeleri ve küresel risklerle birlikte yatırımcıların güvenli liman arayışı altına olan talebin artmasına neden oldu. Artan taleple birlikte altının yükselişi de devam edecek gibi görünüyor. Bugün bir miktar tepki satışları gelse de, akşam gerçekleşecek FOMC toplantısı öncesinde altın 1280’in üzerinde tutunmaya çalışıyor. Akşam gerçekleşecek FOMC toplantısında faizlerde bir değişikliğe gidilmesi beklenmediği için, beklenti dahilinde gelen karar sonrası altında bir miktar gevşeme görebiliriz.

Geri çekilmenin devamında ilk destek seviyemiz 1276, bu seviyenin altına geçilmesi durumunda hareket 1268’e kadar devam edebilir. Olası toparlanmalarda ise 1288 oldukça önemli aşılması durumunda hareketin bir sonraki durağı 1295 seviyesi olabilir. Ancak Brexit referandumuna kadar küresel risklerin yüksek olacağını unutmamakta fayda var. Bu durumda altın fiyatlarında zaman zaman gevşemeler olsa da yukarı yönlü eğilimin bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!