Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

15042022BİST.png

Bist-Viop Günlük Bülten

TCMB FAİZ ORANINI BEKLENTİLER DOĞRULTUSUNDA SABİT BIRAKTI

Küresel tarafta gözler yine Rusya Ukrayna ve Avrupa Merkez Bankası(ECB)’nın para politikası kararlarındaydı.

İç tarafta ise TCMB’nin PPK kararları takip edildi. Beklenildiği gibi faiz oranının sabit bırakıldığı karar metnine eklenen; makroihtiyati politika setinin güçlendirilmesi, enflasyonu kontrol altına almak için baz etkisi ve jeopolitik risklerin sona ermesine yapılan vurgu, politika seti güçlendirmesinde doğrudan sıkılaştırma adımı olmayabileceği çıkarımları ön plana çıktı.

Gelen açıklamaların beklenti doğrultusunda oluşu volatilite yaratmadı. Psikolojik direnç olarak gördüğümüz 2500 seviyesi önemini korumaya devam ediyor.

Uzun vadeli görünümde Dolar bazında halen çok düşük seyreden endekste, yeni bir risk artışı olmazsa 175 Dolar seviyesine doğru hareketler ivme kazanabilir. Bu da 2570 seviyelerini hedef olarak gösterebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!