Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_150322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Jeopolitik riskler sürerken BİST pozitif görünümünü koruyor

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin haber akışı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna ile müzakere sürecinde bazı olumlu gelişmeler olduğunu söylemesi ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin Ukrayna'nın Rusya ile savaşında "stratejik bir dönüm noktasına" ulaştığını ifade etmesi risk iştahında olsa toparlanmayı beraberinde getirdi.

Yeni haftada da Rusya-Ukrayna gerilimine dair gelişmeler ön planda kalmaya devam ederken Fed başta olmak üzere merkez bankaları da tekrar sahneye dönüyor. Fed’den 25 baz puanlık faiz arıtımı kesin gibi görünürken TCMB’nin yaşanan bu süreçte yeni bir aksiyon alıp almayacağı da yakından izlenecek.

Tüm bu belirsizlikler arasında diğer TL varlıkların aksine BİST’de pozitif ayrışma sürüyor. Teknik açıdan söz konusu ayrışmanın bu hafta daha da belirginleşebileceğini düşünüyoruz. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünürken temkinli iyimserliğimizi koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!