Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_150222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel piyasalar Ukrayna-Rusya gerginliğinin baskısı altında

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığına neden olmaya devam ederken Ukrayna-Rusya özelinde yükselen jeopolitik risk küresel piyasalar üzerinde kısa vadede en etkin baskı unsuruna dönüşmüş durumda

Global ölçekteki düşük risk iştahına karşın BİST orta vadeli trend desteği (1965) üzerinde tutunma çabasını sürdürüyor. Dün de satışları bu seviye üzerinde karşılamayı başaran endeks bu hafta içerisinde bilançoların desteğiyle görece güçlü görünümünü korumaya çalışacaktır Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Japonya’nın 4.Çeyrek GSYİH Değişimi verileri ile başladığımız bugünkü ekonomik takvimde, günün devamında; Euro Bölgesi’nin 4.Çeyrek GSYİH Değişimi ve ZEW Endeksleri(özellikle Almanya) ve ABD’nin Üretici Fiyat Endeksi rakamlarını da takipte olacağız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!