Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

daily_151121.png

BİST VİOP Günlük Bülten

Hem endeks, hem Dolar-TL rekorlara doymuyor

BIST-100 endeksi geçen haftayı rekorlarla kapatırken TL de Dolar karşısında rekor düşük seviyelere gerilemiş durumda. Kur tarafındaki bu hareketlilik henüz endeks tarafında bir tedirginlik yaratmış değil ancak Perşembe günü gerçekleşecek Merkez Bankası toplantısı yaklaştıkça hem kur cephesinde hem de hisse senetleri piyasasında tedirginlik bir miktar artabilir. Yurtdışı cephesinde ise tekrar alevlenen küresel enflasyon tartışmalarına ek olarak bugün Japonya’da beklentilerin üzerinde gerçekleşen daralma enerji ve tedarik krizinin enflasyon ile birlikte büyüme üzerinde de baskı oluşturmaya başladığına işaret ediyor.

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması bu aşamada bir miktar temkinli olunması gerektiğine işaret ediyor. Bu aşamada sonra hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!