Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

14042022BİST.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BİST TCMB KARARI ÖNCESİ SATIŞ BASKISI İLE KARŞI KARŞIYA KALDI

Küresel tarafta gözler yine Rusya Ukrayna hattındaydı. Son dönemde gelen açıklamalar piyasalarda negatif etkiye sebep olsa da dün kapanışa doğru Rusya Bakanlığı sözcüsünden gelen görüşmelerin çevrimiçi devam ettiğine dair açıklamalar piyasaları pozitif etkiledi.

Bist dün de rekor olarak 2497.83 seviyesini yazdı. Ancak, Merkez Bankası faiz kararı öncesi satış baskısına dayanamadı ve günü yüzde 0.14 eksi olarak kapattı. Psikolojik direnç olarak gördüğümüz 2500 seviyesi önemini korumaya devam ediyor.

Uzun vadeli görünümde Dolar bazında halen çok düşük seyreden endekste, yeni bir risk artışı olmazsa 175 Dolar seviyesine doğru hareketler ivme kazanabilir. Bu da 2570 seviyelerini hedef olarak gösterebilir.

Büyük resimde ise 2300 üzerinde kalındıkça, 2500 psikolojik seviyesi önemli olacak. Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!