Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_140222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel piyasalar haftaya zayıf başlangıç yapıyor, BİST pozitif ayrışma çabasında

Bir yandan enflasyon endişeleriyle oluşan faiz artırım baskısı diğer yandan arka arkaya büyüme beklentilerinde gelen aşağı revizyonlar para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığına neden olmaya devam ederken Ukrayna-Rusya özelinde yükselen jeopolitik riskler de küresel risk iştahı üzerinde baskının devamına neden oluyor.

Global ölçekteki düşük risk iştahına karşın BİST pozitif ayrışma çabasında. Cuma günü gelen satışları önemli destekleri üzerinde karşılamayı başaran endeks bu hafta içerisinde de bilançoların desteğiyle görece güçlü görünümünü korumaya çalışacaktır Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Bugünkü ekonomik takvimde, Euro Bölgesi’nin Sanayi Üretimi datasını takipte olacağız. Yeniden ön plana çıkan jeopolitik risklerin(Rusya-Ukrayna gerilimi kaynaklı savaş riski) küresel ölçekteki fiyatlaması da yine izleniyor olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!