Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_141221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks 2000 puan üzerinde rekor tazelerken gözler Merkez bankalarında

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişeler büyüme konusunda henüz aşağı revizyonları henüz çok tetiklememiş olsa da global çapta özellikle enflasyon konusundaki kaygılar yüksek kalmaya devam ediyor. Bu paralelde başta FED olmak üzere para politikalarına yönelik belirsizlik de artarken yurtdışı piyasalar bu aşamada bekle gör modunda. İçeride ise enflasyon rallisi sürerken BIST-100 tarafında rekorlar tazelenmeye devam ediyor.

Yurtdışında ana gündem, son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamına ulaşılmasının ardından yarın gerçekleşecek olan Fed toplantısında olacak. Son dönemde şahinleşen söylemini destekler nitelikte Fed’in varlık alımlarını daha hızlı azaltmayı değerlendireceğini düşünüyoruz.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte bu hafta gerçekleşecek MB toplantıları öncesinde bir miktar temkinli olmakta fayda olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!