Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_141021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Mevcut risklere yenileri eklenirken endekste 1400 üzerinde tutunma çabası öne çıkabilir

Yurtdışında enerji ve emtia fiyatlarının enflasyon beklentilerini yukarı, büyüme beklentilerini aşağı yönde tetikliyor olması varlık fiyatları üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken, içeride ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek TCMB faiz toplantısı öncesinde 3 piyasa kurulu üyesinin görevden alınması algıyı negatif yönde etkiliyor.

Bugün içeride TCMB’deki görev değişikliğinin yansımaları izlenirken. ABD’de ise haftalık işsizlik başvuruları saat 15:30’da takip edilecek. Bilançolarda sırada Bank of America, Morgan Stanley ve Citigroup var.

Orta vadeli trend desteğinde sağlanan tutunmanın ardından ilk hedef bölgemiz olan 1418 seviyesine yönelen endeksin söz konusu seviye etrafında tutunma çabası devam ediyor. Trend takip eden modelimiz de bu aşamada TUT konumunda kalmaya devam ediyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!