Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

Bist-Viop Günlük Bülten

Şahinleşen fed piyasaların odağına yerleşmeye başladı

Yıla güçlü başlangıç yapan borsa cephesinde son 3 gündür ivme yavaşlasa da yıllık kazanç  %10 seviyesini geçmiş durumda.  Diğer taraftan global cephede azalan omicron endişeleriyle Fed’in faiz silahını daha erken kullanabileceği beklentisi ABD tahvil faizlerini yukarı iterken küresel pay piyasalarında da volatilite artmaya başladı. Bir süredir bu riski görmezden gelen piyasalarda söz konusu gelişme risk iştahında henüz önemli bir bozulma yaratmış olmasa da volatilite artmaya başladı. ABD’den gelen son enflasyon rakamları sonrasında Fed yetkililerinin açıklamaları bir ton daha sertleşti.

İçeride bugün Piyasa Katılımcıları Anketi verileri izlenirken, ABD tarafında perakende satışlar ve sanayi üretimi verileriyle birlikte 2021 son çeyrek bilançoları takip edilmeye başlanacak

Volatilitenin görece yüksek kaldığı bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!