Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRYWeekly13092016.png

USDTRY

Bayram nedeniyle kapalı olan kurda hacimsiz hareketler ile 3 TL’ye doğru yükseliş görüldü. Belediyelere kayyum atanması ve jeopolitik risklerin devam etmesi kurda yukarı yönlü baskıyı etkiliyor. FED toplantısı yaklaşırken Aralık’ta faiz artırım ihtimalleri %60’a yükseldi. FED toplantısı gelişmekte olan para birimleri üzerinde tedirginlik yaratıyor. Dün Brainard söylem tarzında yeniden güvercini seçerek, şahin beklentilerin aksine piyasaların yönünü değiştirdi. Konuşma sonrası dolar biraz değer kaybetse de bu sınırlı oldu.

Kurda 2.9620’nin üzerinde yükseliş devam edebilir. 2.9860 ve 2.9930 önemli dirençler. Kurda bu hafta Perşembe ve Cuma günü açıklanacak ABD verileri etkili olacak gibi gözüküyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!