Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY130721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

TÜİK’in açıkladığı Mayıs ayı işgücü istatistiklerine göre; işsizlik oranı yüzde 13,2 seviyesinde gerçekleşti. Geniş tanımlı işsizlik ise yüzde 27,2 olarak kaydedildi.

 

TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre; Haziran ayı konut satış rakamları, geçen yılın aynı dönemine yüzde 29,1 azalış gösterdi. Bir önceki aya göre ise; 2 katında fazla yükseliş yaşandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı konuşmada kurban bayramı tatiline ilişkin olarak, "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor." açıklamasında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk ekonomisini döviz kuru, enflasyon, faiz parantezine hapsetmeye çalışıyorlar. Artık Türkiye siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, tahvil ihalesinde rekabetçi olmayan teklif dâhil 4,06 milyar TL satış yaptı, ortalama bileşik faiz %18,90 seviyesinde gerçekleşti.

 

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Kirby: (Kabil Havalimanı'nın güvenliği) Havaalanında güvenliğin nasıl olacağı konusunda Türklerle hala görüşme halindeyiz, bu çabaya öncülük etmeye istekli oldukları için onlara minnettarız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!