Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_131021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Mevcut riskler arasında tepki gücünü korumaya çalışıyor

Uzun süredir piyasaları meşgul eden enerji ve emtia fiyatlarının enflasyon beklentilerini yukarı, büyüme beklentilerini aşağı yönde tetikliyor olması varlık fiyatları üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.  

Bu gün dikkatler, mevcut enflasyonist baskılar arsında ABD’den gelecek TÜFE rakamlarında olacak. Yine bugün itibariyle ABD’de 3.çeyrek bilanço açıklama dönemi bankalarla hız kazanırken bir yanda da FED’in toplantı tutanaklarını izliyor olacağız.

Dün global çapta artan risk algısına karşın dikkat çektiğimiz (1400-1408) destek bölgesini koruyarak pozitif ayrışan ve güçlü teknik görünümünü koruyan endekste söz konusu destek bölgesi üzerindeki güçlenmenin ardından 1428 ve 1450 seviyelerinin hedef konumda kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!