Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD13.01.png

ALTIN

Geride bıraktığımız günü alıcılı bir şekilde noktalayan değerli metal, böylelikle üst üste dördüncü gününde değer kazanmış oldu. Dolar endeksinde meydan gelen geri çekilme ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki düşüş altına destek olan en önemli değişkenler olarak karşımıza çıkıyor. Diğer taraftan bugün ABD’den açıklanacak olan perakende satışlar verisi ve ÜFE altın fiyatlarında volatilitenin artmasına neden olabilecek önemli veriler olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca FOMC üyesi Harker’in konuşması da gün içerisinde takip edeceğimiz diğer önemli gelişme olacak.

Teknik olarak baktığımızda yukarı yönlü hareketin devamında 1205 dolar direnç seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda 1220 dolar hedefli fiyatlamalar görebiliriz. Olası geri çekilmelerde ise 1190 ve 1180 dolar destekleri takip etmemiz gereken önemli seviyeler.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!