Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY120721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Türkiye'de 18 yaş ve üstü nüfusta ilk doz aşısını yapılanların oranı yüzde 60'a ulaştı.

 

JP Morgan, yayınladığı raporda Türkiye'nin gelişmekte olan ülkeler arasında COVID-19 salgını öncesindeki mobilite seviyelerine en hızlı geri dönecekler arasında olduğunu bildirdi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: (G-20 kapsamında) ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO müzakerelerinde Biden ile gerek birebir gerek heyetler arası görüşmelerde bunları görüştük, konuştuk ve en ideal şekliyle Afganistan'daki adımı atmış olacağız.

 

Erdoğan: (Afganistan görüşmeleri) Türkiye'nin görev alanı ne olacak, neleri kabulleniyoruz, neleri kabullenmiyoruz bunların kararlarını aldık.

 

Çin şirketi Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşısının Türkiye'deki Faz-3 çalışmalarının sonuçları, The Lancet dergisinde yayımlandı. 10 bini aşkın kişinin katıldığı çalışmalar, aşının iki dozunun yüzde 83,5 etkili olduğunu gösterdi.

 

Almanya Dışişleri Bakanlığı, İspanya’nın tamamını covid-19 risk bölgesi olarak ilan etti.

 

ABD Ticaret Bakanlığı, 14'ü Çinli şirket olmak üzere 34 kuruluşu ekonomik kara listesine aldı.

 

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, "Çinli şirketlerin yasal haklarını ve çıkarlarını korumak için tüm önlemleri alacaklarını" ve "ABD’nin Çin’in içişlerine müdahale etme girişimlerini engelleyeceklerini." belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!