Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_121021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Toparlanma çabası bu kez de küresel risk algısına takıldı

Global çapta devam eden risklerin arasında endeks orta vadeli trend desteğinden başlattığı kısa vadeli tepki sürecinde dün ilk hedefimiz olan 1418 seviyesi test etti. Bununla birlikte bir süredir piyasaları meşgul eden enerji fiyatlarının enflasyon ve faiz beklentilerini yükseltmesi,  buna paralel tekrar yükselişe geçen ABD 10 yıllık faizleri, Çin’deki emlak şirketlerine yönelik süren belirsizlikler hali hazırda masada kalmaya devam ederken piyasalar bugüne mevcut riskleri fiyatlama eğilimiyle satıcılı başlıyor.

Bu gündeme ek olarak bu hafta ABD’de 3.çeyrek bilanço dönemi bankalarla başlıyor. Haftanın en kritik verisi ise, mevcut enflasyonist baskılar arsında Çarşamba günü ABD’den gelecek TÜFE verisi olacak.

Bu gündem içerisinde, dün teknik anlamda pozitif kapanışa karşın global çapta artan risk algısı sonrası bugün kar satışların öne çıkabileceğini ve bu aşamada endeksin 1400-1408 bandında yeni bir taban oluşturma çabasının önem kazandığını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!