Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY110821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %68,56

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %49,09

Günlük vaka sayısı: 26.597    Günlük Vefat sayısı: 124

 

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Haziran ayında işsizlik oranı yüzde 10,6 oldu. Bir önceki ay Türkiye'de işsizlik oranı yüzde 13,2 olarak gerçekleşmişti. Haziran verilerine göre genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 22,7 ve aynı dönemde tarım dışı işsizlik yüzde 12,3 olarak kaydedildi.

 

Deutsche Bank, TCMB gösterge faiz beklentisini yıl sonu için %17'den %18'e yükseltti. Kurum, ayrıca TCMB'nin Kasım ve Aralık aylarında 50'şer baz puan faiz indirmesini bekliyor.

 

Borsa İstanbul, Temmuz ayında yabancı banka/aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemleri açıkladı. Buna göre, yabancılar 7 milyar 304,8 milyon dolar tutarında alım yaparken, 7 milyar 307,8 milyon dolar tutarında satım gerçekleştirdi. Böylece yabancıların net satım işlemleri 3 milyon 34 bin 408 dolar oldu.

 

TFF, yeniden düzenlenen stadyumlara giriş şartını açıkladı. Aşı takvimini tamamlayanlar stadyumlara girebilecek. Misafir takım seyircisi müsabakalara alınmayacak.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price: Kabil Havalimanı konusunda Türkiye ile görüşmeler sürüyor.

 

Almanya'da COVID-19 ile mücadelede bazı yeni kurallar uygulanması planlanıyor. Buna göre, ülkede aşı yaptırmayanlar için tüm kapalı mekânlara girişlerde test şartı getirilecek.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!