Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD11.077.png

ALTIN

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününü iyi gelen istihdam verisine rağmen yükseliş ile kapatan değerli metal, yeni haftaya satıcılı bir başlangıç yaptı. Haftanın açılışında 1375 direncini tekrar test etmesine rağmen gelen tepki satışları altının bu seviyenin üzerine geçmesine engel oldu. Cuma günü açıklanan istihdam verisinin beklentilerin çok üzerinde gelmesi ilk etapta hızlı bir satışa neden olsa da, FED’in 2016 yılı içerisinde faiz artırımına gidemeyeceği beklentilerinin gücünü koruması değerli metalin tekrar toparlanmasına neden olmuştu.

Teknik olarak ise bugün yaşanan tepki satışlarının devam etmesi durumunda 1350 desteği oldukça kritik bu seviyenin kırılması durumunda geri çekilme bir sonraki destek olan 1345’e kadar sürebilir. Ancak yükseliş trendi içerisindeki hareketine devam eden değerli metalde geri çekilmeler alım fırsatlarını beraberinde getirebileceğini unutmamakta fayda var. Toparlanmalarda ise 1362 ve 1370 dirençleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!