Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY110621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler

 

Dün yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Haziran'a ertelendi.

TÜİK verilerine göre; Türkiye'de işsizlik oranı Nisan'da yüzde 13,9'a yükseldi. Geniş tanımlı işsizlik de yüzde 27,4 seviyesine çıktı. Genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 25,6 olarak kaydedildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağrı Mollakara bölgesinde gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri neticesinde, bugün, piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın ve 2,8 milyon dolar değerinde 3,5 ton gümüş rezervi bu bölgede tespit edildi." dedi.

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 4 Haziran haftasında, Yabancılar net 97,7 milyon dolarlık hisse senedi ve 64,1 milyon dolarlık DİBS sattı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: Elimizde çok değerli şirketler var halka arz edebiliriz. Ağrı’da çıkaracağımız altının 10 milyar TL'lik bir değeri var. Bu bölgeye 160 milyon dolar yatırım yapacağız.

Uluslararası yatırım kuruluşu Goldman Sachs: TCMB, ilerleyen dönemde faizleri indirme konusunda daha fazla baskı hissedebilir. TCMB'nin Faiz indirimi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaz aylarını işaret etmesine rağmen dördüncü çeyreği bekleyeceği tahminimizi sürdürüyoruz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!