Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xu110522.png

Bist-Viop Günlük Bülten

GÜNDEM ABD TÜFE VERİLERİ!
Haftanın ikinci işlem gününde faiz artıran Fed’in yankıları ve sıkılaşma yönündeki açıklamalar küresel risk iştahı üzerindeki baskını azalttı. Küresel taraftaki pozitif hava Borsa İstanbul 100 endeksine yansıyarak günü yüzde 0,99 değer kazancıyla 2490 seviyesinde kapattı.
Yurt içi tarafta TÜİK’in açıkladığı verilere göre Mart ayında işsizlik 0,4 puanlık artışla %11,5 seviyesinde yükseldi. Haber ajanslarının kaynaklara dayandırdığı haberde TCMB ve BDDK bankalardan kurumsal döviz işlemlerini piyasanın likit olduğu 10:00-16:00 saatleri arasına çekilmesini istediği belirtildi. BDDK’nın yayınladığı haftalık bültendeki verilere göre, kur korumalı TL mevduat ve katılma hesaplarındaki miktar 782 milyar TL’den 810,3 milyar TL’ye yükseldi.
Yeni günde, küresel tarafta ana gündem maddesi ABD’den gelecek TÜFE verileri olacak. Gün içinde ayrıca Rusya-Ukrayna gerilime dair gelişmeleri, Fed kararının yankılarını; majör merkez bankaları yetkililerinden gelecek açıklamalar ile birlikte takipte olacağız. Ekonomik takvime göre ise Almanya TÜFE verilerini ve ECB Başkanı Lagarde’nın konuşmasını izlemede olacağız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!