Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

11042022BİST.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BİST POZİTİF AYRIŞMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Haftanın ilk işlem gününde gündem Rusya – Ukrayna krizi ve majör merkez bankalarının para politikaları olmaya devam edecek.

BİST 100 endeksi geçtiğimiz hafta günü yüzde 2.05 pozitif olarak kapattı. Türkiye için önemli gelişmeler olmaya devam edecek olarak görülüyor. ABD Dışişleri Heyeti’nin, Türkiye’ye F-16 satışına yeşil ışık yakmasıyla başlayan gelişmeler, İngiltere’nin de Türkiye’ye yönelik savunma sanayi yaptırımlarını kaldırmasıyla devam etti. Haftanın son işlem gününde gelen haber akışında ise Türkiye, İtalya ve İngiltere savunma bakanlarının İstanbul’da bir araya geleceği belirtildi. Toplantıda ülkeler arasında savunma ve güvenlik alanındaki ilişkilerle bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulacak.

Kısa vadede 2200 seviyesi üzerinde momentum korunacak. Büyük resimde ise 2300 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir. Bu pozitiflikte olası geri çekilme 2260 desteğini takipte olacağız. Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!