Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_111121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel enflasyon endişeleri tekrar alevleniyor

Hem içeride hem de dışarıda beklentileri aşan bilanço ve kar rakamlarının destelediği hisse senetleri piyasasında gelen düzeltmeler bu aşamada gün içi ile sınırlı kalırken BIST-100 dün de gün sonu kapanış rekorunu tazeledi.

Diğer tarafta dün dünyanın en büyük iki ekonomisi konumundaki ABD ve Çin’den gelen enflasyon rakamları yüksek enflasyonun tahmin edildiğinden daha uzun süre etkisini hissettireceği endişelerini tekrar alevlendirdi. Söz konusu endişe hisse senetleri tarafında henüz karşılık bulmuş olmasa da gelinen seviyeler itibariyle olası kar satışları için en önemli neden olmaya aday konumunda.

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması bu aşamada bir miktar temkinli olunması gerektiğine işaret ediyor. Bu aşamada sonra hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!