Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_111021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Toparlanma çabaları henüz güç kazanabilmiş değil

Global çapta devam eden risklerin arasında piyasalar, ABD cephesinde borç tavanı konusunda sağlanan geçici anlaşmayla nefes alırken toparlanma çabaları henüz güç kazanmış değil. Bununla birlikte bir süredir piyasaları meşgul eden enerji fiyatlarının enflasyon ve faiz beklentilerini yükseltmesi,  buna paralel tekrar yükselişe geçen ABD 10 yıllık faizleri, Çin’deki emlak şirketlerine yönelik süren belirsizlikler hali hazırda masada kalmaya devam ediyor.

Bu gündeme ek olarak bu hafta ABD’de 3.çeyrek bilanço dönemi hız kazanıyor. Özellikle hafta boyu büyük bankalardan gelecek bilançolar yakından izlenecek. Haftanın en kritik verisi ise, mevcut enflasyonist baskılar arsında Çarşamba günü ABD’den gelecek TÜFE verisi olacak.

Mevcut tepki sürecinin devamı adına endeksin psikolojik olarak 1400 teknik anlamda da 1408 seviyesi üzerine yerleşmesi gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!