Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY100821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %67,89

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %47,75

Günlük vaka sayısı: 23.731   Günlük Vefat sayısı: 117

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kemerköy Termik Santrali’nde yapılan kontroller ve arızalı ekipmanların onarılmasıyla bir ünitenin devreye alınarak elektrik üretimine başladığını duyurdu.

 

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, temsilcilere yaptığı çağrıda borç limitinin yükseltilmesi için sadece Demokratların desteğinden ziyade her iki partinin desteğinin önemli olduğunu söyledi.

 

JP Morgan stratejistleri ABD 10 yıllık ve 30 yıllık tahvil faizleri için yıl sonu tahminlerini düşürdü. Kurum stratejistleri faizlerin önümüzdeki aylarda yükseliş için fazla alanı kalmadığını belirterek faiz tahminlerini düşürdü. Buna göre 10 ve 30 yıllık ABD tahvil faizi tahminleri 20’şer baz puan düşürülerek sırasıyla yüzde 1,75 ve yüzde 2,40 oldu.

 

Richmond Fed Başkanı Barkin: Enflasyon muhtemelen FED'in %2 olan hedefine yakın kalacak, ancak istihdamda faiz artırımı için gereken noktaya halen zaman var

 

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, FED’in varlık alımlarının azaltılmasına Ekim-Aralık ayı arasında başlayabileceğini söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!