Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xu100522.png

Bist-Viop Günlük Bülten

KÜRESELDEKİ SATIŞ BİST’E YANSAYACAK MI?
Haftanın ilk işlem gününde yükselen faiz artıran Fed’in yankıları ve sıkılaşma yönündeki açıklamalar küresel risk iştahı üzerinde baskıya neden oldu. Negatif haber akışları ve küresel taraftaki baskıya rağmen Borsa İstanbul 100 endeksi günü yüzde 0,28 değer kazancıyla 2465 seviyesinde kapattı.

Yurt içi tarafta ana gündem maddesi kabine toplantısından çıkacak kararlar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında en dikkat çeken yer, vatandaşları konut sektöründeki arızi dalgalanmadan korumak için duyurduğu 3 ayrı konut finansmanıydı. Finansmanlar hakkında bilgi veren Erdoğan, ilk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık 0,99 faizli konut kredisi sağlayacağını belirtti.
Yeni günde, iç tarafta; Türkiye İşsizlik Oranı verisini takipte olacağız. Küresel tarafta ise; Rusya-Ukrayna gerilime dair gelişmeleri, Fed kararının yankılarını; majör merkez bankaları yetkililerinden gelecek açıklamalar ile birlikte takipte olacağız. Ekonomik takvime göre ise Almanya ve Euro Bölgesi ZEW Ekonomik Hissiyatı verilerini izlemede olacağız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!